Які переваги використання відео в соціальних мережах?

Сreative SMM поради

Відео для соцмереж: яким воно повинно бути?

Спеціалісти твердять, що найбільш ефективною взаємодією з аудиторією в соціальних мережах є відеоконтент. Наприклад, у соціальній мережі Facebook відео набирає на 135 % більше охоплення, аніж фото. Ймовірно, до 2020 року відеоконтент матиме 80 % споживчого охоплення. Принаймні такими даними оперує CISCO.

Для того, щоби досягти максимального залучення аудиторії за допомогою відео, необхідно знати і правильно застосовувати можливості кожної соціальної мережі й особливості сприйняття користувачами.

Відеоформат для соцмереж

Стандартні відеоролики можуть бути різної орієнтації й розширення: квадратними, горизонтальними або вертикальними. Найбільш популярні сьогодні види взаємодії з аудиторією — онлайн трансляції, циклічні відео, відео у форматі 3600. Розглянемо кожен їхній вид окремо:

  • прямі відеотрансляції. Це найбільш популярний формат. До того ж прості ролики викликають менший інтерес. І розбіжність у цифрах досить суттєва. Згідно статистики соціальної мережі Facebook, її користувачі витрачають на перегляд трансляції більше часу в 3 рази, аніж на відео. У Твіттері ж на 63 % підвищується привабливість бренду під час трансляції події в прямому ефірі. Крім того, у кожній соціальній мережі, такій, як Фейсбук, Твіттер, Інстаграм, Ютуб, передбачена можливість кожному користувачеві проводити такі ефіри. І цим варто користуватися;
  • відео у форматі 360. Уперше такий різновид відео формату з’явився у 2015 році. Таке відео дозволяє повертати кут огляду камери за власним бажанням. На практиці подібне відео активно застосовують інформагентства і великі ЗМІ, такі, наприклад, як Associated Press, National Geographic, The New York Times тощо;
  • циклічне відео. Відео подібного формату має властивість відтворюватися з початку й по колу. Ви напевно дивилися Коубі від однойменного інтернет-ресурсу. Подібний ролик можна створити самостійно, використовуючи сайт або додаток. Таку функцію також пропонують соцмережі. Наприклад, в Інстаграмі за допомогою Boomerang можна створити таке круте відео. А у Твіттері відео менше, ніж на 6,5 секунд автоматично зациклюється.

Але щоби досягти успіху в соціальних мережах, одного цікавого формату буде мало. Якщо ви хочете залучити користувачів за допомогою відео, важливо володіти інформацією про те, як і що саме показувати. І останній секрет, скоро facebook буде за нього платити вам гроші (монетизація відео у фейсбуці).

Відео для соцмереж: яким воно повинно бути?

Для того, щоби ваш ролик однозначно сподобався аудиторії, необхідно слідувати двом простим правилам.

Правило № 1 — корисний посил. Враховуйте, що відео має бути корисним, розважальним, цікавим, іноді навіть навчальним, інакше цільова аудиторія її просто омине увагою.

Правило № 2 — використовуйте особливості соціальних мереж. Кожна інтернет-платформа надає різні можливості роботи з відео, там «мешкає» різна аудиторія. Слід знати, що з усіх, хто вирішив переглянути ролик, до кінця доходить лише 55 %. Не використовуйте довгі вступи, створіть привабливу обкладинку.

Не забувайте вказувати назву бренду. Її наявність у відеоряді на 9 % збільшує бажання користувача купити певний товар. Врахуйте, що кількість переглядів із мобільних пристроїв складає близько 51 %, і вони дивляться відео без звуку. Тому не забувайте про субтитри.

Кілька порад щодо зміст контенту:

  1. Використовуйте інфографіку, якщо не знаєте, про що розповідати в ролику. Для сприйняття вони більш швидкі і зручні.
  2. Застосовуйте звукові ефекти, динамічну мелодію й не забувайте про зміну ритму в кадрі.
  3. Якщо контент корисний, користувачі готові дивитися довгі відео. Втім, останнім часом глибина перегляду зменшується. Тут важливо зберегти баланс.

Пам’ятайте, що відео тривалістю 30 хвилин переглядають 65 % користувачів.

Відео контент в Інстаграм

Про instagram варто сказати окремо. У цій соціальній мережі відеоролики займають перші місця за затребуваністю. Найчастіше розміщується розважальний контент і короткі уривки, які демонструють товари.

Основні вимоги до відео контенту:

  1. Максимальна тривалість прямої відеотрансляції до 1 години, орієнтація — портретна.
  2. У профілі відео може бути до 1080p роздільної здатності, тривалість якого –  до 1 хвилини.
  3. Сторіз становить 10 секунд, орієнтація якої — портретна.

Додаток дозволяє створювати циклічні відеоряди. На них також можна накласти фільтри, маски, зменшити звук. У сторіс можна додавати розташування, стікери, час, хештеги.

Відео контент у Твіттері

Тепер про відео у Твіттері. Ця соціальна мережа дозволяє своїм користувачам проводити прямі трансляції, публікувати відео, створювати циклічні відео. Автоматичного «зациклення» підпадають відео коротше 6,5 секунд. Найбільш затребувані в порталі інформаційні та новинні відео. Після завантаження можливо обрізати відео. Завантаження може відбуватися, як із телефону, так і через сайт.

  1. 2 хвилини і 20 секунд становить максимальна довжина ролика.
  2. 512 МБ — найбільший розмір файлу.
  3. 1920 р — роздільну здатність стандарту.
  4. Цикличне відео може бути від 1 до 6,5 секунд, максимальна величина 512 МБ, дозвіл до 1920 р.

Чому все ж відео — це успішний канал із залучення цільової аудиторії?

На це є кілька причин. Є прогнози, що відео в Інтернеті до 2020 становитиме до 80 % трафіку. Воно охоплює найбільшу кількість користувачів. У 10 разів частіше користувачі коментують прямі трансляції й охоче заходять на них. У вас є 10 секунд, щоби залучити клієнта;

Пам’ятайте, що користувачі переглядають із мобільних пристрої й навіть без звуків. Створюйте цікавий і корисний інформаційний привід. Відео, завантажені з Ютуб отримують менший охоплення, ніж могли б.

У разі корисності контенту, користувачі готові переглядати півгодинні відео, але ідеально — якщо відео тривати кілька хвилин.

Бажаєте дізнатися більше про відео для соціальних мереж? Тоді ласкаво запрошуємо на практичні курси «SMM на 100 %» від Creative SMM! Поспішайте, незабаром закінчується черговий набір студентів!

Автор статті

author thumbnail image
Marta Pasternak (#MartaPasternak)
- автор блогу Creative SMM;⠀­ - засновниця креативної спільноти #CreativeSMM;⠀­ - фахівець-практик з SMM/SEO 8+ років;⠀­ - викладач практичного курсу #SMM_на_100%.⠀
error: Контент захищено!