Хто такий Тестувальник ПЗ (Test Engineer/QA)?

Сreative SMM поради

Хто такий Тестер ПЗ (QA)?

Тестувальник ПЗ (Test Engineer / QA) – це фахівець, який займається перевіркою працездатності, якості, безпеки та юзабіліті програмного забезпечення, сайтів, додатків тощо. Це одна з молодих професій, якій поки що не навчають в жодному вузі України. Світова статистика не краща: існує всього декілька університетів, у яких можна оволодіти навичками тестування ПЗ. Але попри все це, хороші тестувальники зараз украй необхідні. Саме тому платять їм досить щедро: спеціаліст з тестування отримує $400-700, а професіонали більш високого рангу – до $3200. Також можливий кар’єрний ріст: від стажера до керівника відділу контролю якості.

Чи можу я стати тестувальником?

Так! Відсутність спеціалізованих вузів не означає, що ця професія «для обраних». В принципі, якщо ви знаєте, де знаходиться кнопка вмикання комп’ютера і що таке браузер, то можете сміливо вирушати на курси тестувальників або братися за вивчення спеціалізованої літератури. Вас усьому навчать!

Отож, що ж конкретно робить тестувальник?

  1. Розробляє плани тестування (Test plan).
  2. Шукає баги (помилки) в програмах.
  3. Використовує автоматичні програми для тестування (наприклад, Silk Test або Rational Robot).

Якими навичками, знаннями та якостями володіє тестувальник?

  1. Знає мови програмування. Це більше стосується альфа-тестувальників, які супроводжують проект з нуля. Бета-тестувальники займаються вже готовим продуктом.
  2. Працює з базами даних, наприклад, з Oracle або MSSQL.
  3. Знає англійську мову досить добре, щоб читати і писати технічні звіти, складати плани тестування.
  4. Відрізняється аналітичним мисленням, уважністю та старанністю.

Бути чи не бути тестувальником?

Будемо чесні: тестування має кілька труднощів:

  • Мінус. Робота монотонна і одноманітна. Наприклад, якщо ви працюєте з сайтом, вам доведеться перевіряти його на різних браузерах, на різних ОС (операційних системах), та ще й з різних гаджетів. Для непосидючих людей це може стати випробуванням.

АЛЕ! Дуже часто тестувальники працюють віддалено. У такому режимі монотонність нівелюється. Втомився? Можна піти прогулятися. Не хочеш сидіти вдома? Бери модем і працюй хоч на лісовій галявині.

  • Мінус. Робота передбачає написання великої кількості звітів. Якщо тестувальник знаходить помилку, йому треба докладно її описати, а найчастіше – ще й англійською мовою.

АЛЕ! Звіти, як правило, мають стандартизований вигляд, що значно скорочує затрати часу. Якщо рівень володіння англійською неідеальний – користуйтеся словником, це дозволено.

  • Мінус. Робота масштабна і об’ємна. Тестувальник повинен пропускати через себе великі обсяги інформації, будувати логічні ланцюжки та передбачати, де може ховатися баг.

АЛЕ! За це добре платять.

Автор статті

author thumbnail image
Marta Pasternak (#MartaPasternak)
- автор блогу Creative SMM;⠀­ - засновниця креативної спільноти #CreativeSMM;⠀­ - фахівець-практик з SMM/SEO 8+ років;⠀­ - викладач практичного курсу #SMM_на_100%.⠀
error: Контент захищено!