А моя мама лайкає котиків в інтернеті! Або що робити мамам у декреті?

Сreative SMM поради

“Хочеш заробляти 400 у.о. в день?”, – каже доглянута красуня з чудовим немовлям на ручках, мило сидячи за ноутбуком, переважно марки відомого на весь світ яблучка. ХОЧУ, АВЖЕЖ ХОЧУ, кричить замучена, невиспана душа молодої мами, хочу, ось так легко і невимушено, як обіцяють ті щасливі дами на рекламі. Ми, мами, всі одразу клікаємо на посилання, ставимо в коментарях +, як то тепер модно, а що отримуємо в решті решт? Я б навіть хотіла, щоб мами, які по такому посиланню знайшли роботу підняли ручки, а я б їх порахувала, для статистики, бо я найшла з того пшик, а не роботу, але не про це зараз.

Так про що це я взагалі? Перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною уже другий рік, я вже трішки знаю, як заробити гроші в інтернеті чи як то модно зараз казати – як заробити не виходячи з дому. А скажу Вам, непросто, але про все по порядку.

Для тих мам, які мають змогу найняти няню, запросити подруг чи бабусь – ця стаття не буде корисною, адже у вас є ті ступені вільності, які дозволять реалізувати потенціал, який дарує декрет. Зараз я знімаю уявний капелюшок і передаю привіт  тим чудовим мамам, які почали шити, вишивати, готувати, пекти чудові пляцки і т.д., при цьому непогано на цьому заробляючи, і виховуючи малечу водночас (шкода, що то не пост в соцмережах і знаком @ не можна відмітити тих героїнь). Але, що ж робити тим чудовим матусям, як я кажу 80 левла (про це читайте далі) і вище, які не мають змоги заручитися допомогою третіх осіб, а брак коштів відчувається капітально. Тут дуже хочеться розпочати дискусію про 860 гривень від держави, коли навіть ціни у магазинах ржуть тебе догори пузом, але я втримаюся, адже нас у декрет насильно не держава відправила :).

як ж заробити гроші в декретній відпустці

Отже, як ж заробити гроші в декретній відпустці та бажано не виходячи з дому?

Особисто мій шлях складався з чотирьох позицій, які я випробувала. Чому саме вони? Як я кажу, я мама майже 80 левелу, вище ідуть мами з дітьми погодками, хворенькими дітками та геть без родичів чи знайомих, до речі наявність чи відсутність чоловіка сюди не включаю,- це понижує рівень :))))))). На що я спиралася, коли шукала роботу? На те, щоб витрачати наймінімальнішу кількість часу, бо моя дитина погано спала, була досить хворобливою, сама не бавилася ні хвилиночки, а прибирати і варити їсти треба по-любому. Увесь мій досвід попередній не підходив (я розглядала тестування), адже, щоб взяти бодай найпростіший проект для роботи, потрібен час на те, щоб реагувати моментально на листи чи дзвінки та мати час сидіти і чемно шукати помилки, ну і, звісно, рівень відповідальності, адже у тестуванні час – це все. Варіанти продзвонів чи навіть “холодних” дзвінків по базі клієнтів теж був не мій вихід.

Ось 4 напрямки заробітку, не виходячи з дому, які на собі випробувала, додаю плюси та мінуси і нюанси:

  • Копірайтинг. Перше, за що я взялася і те, що я роблю до сих пір. Плюси: встигаю написати статтю за час, коли малеча спить, одночасно варю борщ чи прибираю. Мінус: оплата маленька, одна стаття витягує 100-150 грн, і це не факт, що її затвердять з 1 разу. Нюанс полягає в тому, що потрібно володіти фантазією, уміти зрозуміти стиль та забаганки замовника (тут хочеться матюкнутися), ну і, звісно, володіти добрим володінням хоча б 3 мов (укр, рос, англ) і вміти ставити коми, тире і оті всі знаки ( можна матюкнутися і Вам 😉 ).
  • SMM-спеціаліст. Це найцікавіше, що я робила за цей час, дуже подібно на копірайтинг, але оплата, людоньки, в тричі більша, а ще, ти шукаєш в інтернеті різні картинки, наприклад, мімішних котиків, щоб гарно привернути увагу. Плюси: цікаво, захоплююче і гідна оплата. Мінус тут тільки один, потрібно навчитися це робити технічно правильно, тут курси Вам в допомогу. Я особисто, скористалася отримати SMM (просування в соціальних мережах) досвід завдяки, Creative SMM, працюючи в них копірайтером, що раджу кожному, а дитину ( чи дітей :-)) візьмете з собою, ви ж мама від 80 левелу і вище. Команда Creative SMM дітей любить, з цим проблем не буде – перевірено.
  • Платні відгуки, робота на форумах та усе тому подібне.  Тут вдаватися у коментування не хочеться, задоволення від цього немає, відчуваєш себе таким нікчемним після цього, просто знаєш, що треба купити ті підгузки і працюєш. Закриваючи своє сумління на замочок. Досвіду не треба, оплата договірна.
  • Таргетинг та контекстна реклама. Це краще, аніж попередній пункт, та вимагає більше часу ніж копірайтинг та SMM, потрібні базові знання чи, щоб хтось дбайливо показав Вам як це робити. Плюс: оплата, мінус: часу треба багацько і нудновато і хороший досвід, щоб не злити бюджет.

І наостанок, хотіла б підтримати тих мам, які не шукають легкого шляху лежати на дивані, поки няня чи бабуся бавить Вашу дитину, а прагнуть розвитку, самовдосконалення та самореалізації. Як казала, моя начальниця: “Ті молоді матусі в декреті, то страшна сила, вони і на курси прийдуть, і борщ зварять, і дитину чудову виховають”. Ну, а якщо цю статтю прочитав хоч один татко, тоді респект Вам, підтримуйте своїх жінок і давайте їм час на розвиток. У мене все, час обіднього сну закінчився. Контакти Creative SMM нижче.

Автор статті Анастасія Мараховська.

Автор статті

author thumbnail image
Marta Pasternak (#MartaPasternak)
- автор блогу Creative SMM;⠀­ - засновниця креативної спільноти #CreativeSMM;⠀­ - фахівець-практик з SMM/SEO 8+ років;⠀­ - викладач практичного курсу #SMM_на_100%.⠀
error: Контент захищено!