Курс криптовалют: що спричинило падіння Біткоїна, і які його подальші перспективи?

Сreative SMM поради

Криптовалюта вже давно і міцно увійшла до нашого життя. З точки зору практичного застосування, сучасні цифрові активи нічим не відрізняються від інших високоліквідних інструментів інвестування. Ринок криптовалют пройшов перевірку часом. На відміну від фіатних коштів крипта не залежить від інфляції та економічних коливань. Її емісію ніхто не регулює і не контролює, отже, вона є незалежною грошовою одиницею. 

Загальнодоступність крипти призвела до різкого збільшення кількості осіб, зацікавлених у її покупці. Заповзятливі гравці криптовалютного ринку не втрачають можливості заробити на крипті за допомогою майнінгу та спекулятивного трейдингу. 

Ціна криптовалюти: як, де і коли її слід відстежувати?

Постійний моніторинг цін на будь-які активи є невід’ємною складовою життя сучасного інвестора. Якщо ви у профіті — є сенс зафіксувати хоча б частину прибутку. Якщо вся інвестиційна ідея пішла в нуль і ви не впевнені щодо майбутніх перспектив — можливо варто повністю вийти. Ну, а якщо ви вже в мінусі — варто подумати над вибором інших активів, які менш схильні до цінових коливань або взагалі вийти з ринку і дочекатися більш вдалих часів. Однак, все це можна робити лише тоді, коли ви отримуєте своєчасну та точну інформацію. Дізнатися актуальну ціну криптовалюти можна за допомогою найбільшої криптовалютної біржі Європи – WhiteBIT.

Користувачі криптобіржі WhiteBIT можуть розраховувати на вигідні умови для торгівлі, зручний моніторинг курсу криптовалют, зберігання активів під відсотки, маржинальну та ф’ючерсну торгівлю, а також низку унікальних інструментів для трейдингу. Постійними користувачами платформи є мешканці понад 190 країн. Операції з криптою також можна здійснювати через зручний мобільний додаток. Є версії програми для ОС iOS та Android. 

Біржа WhiteBIT — це надзвичайно зручний інструмент для роботи з цифровими активами, без якого неможливо уявити сучасний ринок криптовалют. Вона дозволяє тримати руку на пульсі криптоіндустрії, приймати зважені та економічно обґрунтовані рішення, обирати правильні стратегії та отримувати стабільний прибуток. 

Біткоїн курс: що відбувається з найвідомішим цифровим активом, і які його перспективи на найближчий час?

Bitcoin — це криптовалюта ціна якої залежить від величезної кількості факторів. Попри це, він приваблює трейдерів своєю ліквідністю, низькими комісіями та високою швидкістю транзакцій. Сам по собі Біткоїн не має матеріальної форми, а набуває цінності в контексті обміну на фіатні платіжні інструменти. Його додають у свої портфелі не лише приватні майнери, а й великі інвестиційні фонди.

Однак нещодавно ціна криптовалюти Біткоїн впала, досягнувши дворічного мінімуму. Це зумовлено низкою причин, зокрема:

  • Celsius, одна з провідних компаній світу, що видавала позики у криптовалюті, на деякий час заморозила активи вкладників і заборонила проведення криптовалютних транзакцій, посилаючись на «екстремальні ринкові умови». На фоні оголошення Celsius капіталізація цифрових активів впала нижче за 1 трильйон доларів уперше з січня 2021 року. Це призвело до падіння вартості Біткоіну на 12%. 
  • Всесвітньо відомі компанії, що займаються криптовалютами, серед яких: Coinbase Global Inc, Gemini та Blockfi та ін. заявили про звільнення тисяч співробітників у зв’язку з тим, що інвестори активно позбавляються ризикованих активів.
  • Криза ліквідності криптобіржі FTX. 8 листопада 2022 року біржа криптовалюти Binance повідомила про намір придбати FTX у рамках стратегічної угоди, але вже ввечері 9 листопада відмовилася від неї. Рішення про відмову від угоди Binance ухвалила після перевірки повідомлень про неправильне поводження FTX з клієнтськими засобами та можливі розслідування з цього приводу. Після цього стурбовані інвестори почали масово виводити активи, побоюючись неплатоспроможності компанії. Ситуацію погіршила заборона на виведення коштів з FTX, поки що тимчасова, але багато хто впевнений в тому, що вона може стати постійною.
  • Глобальний економічний спад, спричинений довгими місяцями пандемії, а тепер ще й війною в Україні. Ріст інфляція, зростання ставок, спад рівня життя. За останні роки ринок криптовалют різко послабшав, оскільки підвищення відсоткових ставок та інфляція змусили інвесторів відмовитися від інвестицій в ризиковані активи.

В результаті Біткоїн за лічені години подешевшав до рівня грудня 2017 р., хоча лише рік тому щодня встановлював історичні рекорди курсу. Невдалі спроби біржі Binance захопити суперницький сервіс FTX спричинили черговий обвал крипторинку.

Викликана цими подіями паніка в інвесторів, які тимчасово втратили доступ до своїх активів, призвела до того, що курс криптовалют почав стрімко падати. У випадку з Біткоїном його вже повною мірою можна назвати обвалом. Його вартість впала нижче за $16 000 — це найнижчий рівень з листопада 2020 року.

Чи є надія на те, що Біткоїн курс стабілізується?

Теоретично це можливо. Але для цього тим, хто ще не позбувся криптовалюти, не потрібно з нею розлучатися. Інші інвестори мають почати скуповувати Біткоїни.

Щобільше, деякі експерти криптовалютного ринку стверджують, що саме в той момент, коли Біткоїн знаходиться в найнижчій точці свого падіння, його потрібно активно скуповувати, а потім просто сидіти й чекати, коли ситуація стабілізується, і він знову набере сили.

За останній рік Біткоїн жодного разу не демонстрував стрімкого подорожчання. Невелике зростання курсу було, але майже моментально ріст змінювався черговим обвалом. Цей факт позначився на настроях криптоінвесторів та тих, хто заробляв на майнінгу криптовалют. Багато компаній побудували на цьому свій бізнес, який у результаті став збитковим. Деякі з них, вірячи в успіх Біткоїна, набрали багатомільйонні кредити на закупівлю обладнання для майнінгу і тепер намагаються позбутися його, щоб покрити борги. Частина компаній розпродують навіть нове «залізо» за мінімальною ціною.

Попри це, на тематичних форумах та у соцмережах можна знайти безліч історій про швидке збагачення тих, хто не втрачав віру в криптовалюту. Крім того, про любов до Біткоїнів продовжують заявляти десятки публічних та впливових людей. Зокрема Ілон Маск не раз зізнавався в цьому, що його компанія Tesla вклала в Біткоїни півтора мільярда доларів.

Однак більшість фінансових експертів попереджають інвесторів в тому, що слід бути дуже обережним, і лише відважні трейдери можуть йти на такий ризик. Для цього потрібно постійно відстежувати Біткоїн курс, оцінюючи динаміку ринку. Зробити це можна за допомогою найбільшої європейської криптобіржі – WhiteBIT. Платформа дбає про комфорт користувачів, пропонуючи максимально простий інтерфейс, а також зручні інструменти управління цифровими та фіатними активами. Сервіс доступний 10 мовами, включаючи українську, російську та англійську. Завдяки приватному та публічному API користувачі біржі можуть розміщувати ордери, страхувати їх за допомогою stop-market та stop-limit та виконувати ще низку інших операцій.

Автор статті

author thumbnail image
Marta Pasternak (#MartaPasternak)
- автор блогу Creative SMM;⠀­ - засновниця креативної спільноти #CreativeSMM;⠀­ - фахівець-практик з SMM/SEO 8+ років;⠀­ - викладач практичного курсу #SMM_на_100%.⠀
error: Контент захищено!