Чому важливо використовувати різні паролі і, як зламують навіть супер складні паролі?

Сreative SMM поради

Яким би ви обережним і досвідченим інтернет-користувачем не були і який би «складний» пароль ви не придумали, зловмисники все одно можуть отримати до нього доступ

Як? Припустимо, ви зареєструвалися на якомусь сайті, при реєстрації вказали пошту, телефон і свій «складний» пароль (на вашу думку). Начебто все чітко, до вас не підступитися. АЛЕ! через деякий час цей сайт зламують хакери та зливають базу користувачів з усіма даними, у тому числі паролями. Так, більшість сайтів шифрує паролі, але не всі.

Виходить, що у зловмисників з’явились ваші дані і навіть ваш «складний» пароль. Але так як ви використовуєте одні й ті ж дані на всіх сайтах і сервісах (правда?), то не важко увійти в них під скомпрометованими даними, наприклад в Instagram, пошту і т.д.

Тобто сам пароль був насправді відмінним, але проломи були в інших місцях, а саме в системі безпеки стороннього сайту і в вас, тому що ви скрізь використовуєте однакові паролі.

Як захиститись?

Потрібно використовувати різні паролі для різних веб-сайтів. Один сайт = один пароль. Якщо і зламають, то лише один обліковий запис, а не всі відразу.

Додатково рекомендуємо використовувати пошту та номер телефону, які ніхто не знає та які не будуть з’являтися у публічних місцях.

Також рекомендуємо включати двофакторну автентифікацію.

Як я запам’ятаю стільки паролів?

  1. Не потрібно їх запам’ятовувати, слід використовувати менеджери паролів. Наприклад, на Apple-пристроях є нативна програма «Зв’язування ключів», вона згенерує складний пароль і запам’ятає його для потрібного сайту або програми.
  2. Якщо у вас пристрої інших виробників, то ви можете встановити один з багатьох менеджерів паролів. Наприклад, KeePass.

Як перевірити мої дані на витік?

Компанія Mozilla має спеціальний онлайн-сервіс Firefox Monitor. За допомогою нього можна перевірити свої дані на наявність у витоках.

Грішите одинаковими паролями з роком вашого народження?

Пам`ятай! Не переходь ні по-яким посиланням через невідомі сервіси, повідомлення в соцмереж від ФБ чи ІНСТА

Автор статті

author thumbnail image
Marta Pasternak (#MartaPasternak)
- автор блогу Creative SMM;⠀­ - засновниця креативної спільноти #CreativeSMM;⠀­ - фахівець-практик з SMM/SEO 8+ років;⠀­ - викладач практичного курсу #SMM_на_100%.⠀
error: Контент захищено!