Який сенс підвищувати свою кваліфікацію, масштабувати бізнес чи розпочинати власну справу з нуля, якщо ти працюєш у країні, яка переживає досить стресові та тяжкі часи (як-от Україна)? Як показує практика (не лише наша, але і світова), він є, і досить вагомий! Темні часи — найкращі для прориву в бізнесі. Сьогодні через кризу дуже багато гравців будь-якого ринку вже зійшли з дистанції з різних причин, і їхнє місце може зайняти кожен, хто має до цього жагу, хист та знання! Тож чому це маєте бути не ви? Є сумніви чи недостатність знать? Бізнес-освіта допоможе! Ні, це не школа чи університет у класичному розумінні. Це поняття набагато ширше та змістовніше!
Що таке бізнес-освіта та її різновиди
Бізнес-освіта — це можливість дізнатися з перших вуст про досвід, що був напрацьований ТОПовими спеціалістами галузі впродовж років, десятиліть ціною власних помилок та ризикових рішень. Це, як-то кажуть, можливість соломки підстелити там, де ймовірніше можна буде впасти, а також прорахувати, передбачити та вчасно зреагувати. Бізнес-освіта може посприяти розумінню:
- логіки та сенсу маркетингу;
- потреби в ліквідності;
- HR;
- юридичної сторони бізнесу;
- управління справами та персоналом тощо.
Загалом бізнес-курси можна поділити на:
- Платні та безкоштовні. Існує міф, що бізнес-освіта — то задоволення лише для багатих та завзятих. Насправді в Мережі можна знайти й безкоштовні курси. Вони стануть у нагоді тим, хто ще має сумніви щодо доцільності цієї задумки. Так, там навряд чи можна отримати такі ж глибинні та фундаментальні знання, як, скажімо, на курсах МВА, але для старту підійдуть непогано.
Якщо говорити про платні курси, то вони зазвичай містять більше потрібної корисної інформації. Та й мотивація навчатися є більшою, оскільки підштовхують і кошти, що ви заплатили за курс. - Стаціонарні та в режимі онлайн. Звісно, вартість онлайн-курсів значно доступніша, ніж у стаціонарних, де відвідування лекційної зали є обов’язковим. Але дійсно хороша бізнес-освіта пропонує більше додаткових переваг, як-от стажування за кордоном.
До речі, на сторінці компанії Fondy дуже цікаво та інформативно написано про курси по бізнесу. Там можна знайти чіткі рекомендації щодо бізнес-освіти в Україні, її вартість, а також бізнес-школи, які готові допомогти підвищити рівень знань та навичок у керуванні прибутковою справою. Варто зазначити, що Fondy зовсім не займається бізнес-освітою. Компанія спеціалізується на інтернет-еквайрингу (допомагає підприємцям приймати онлайн-платежі з банківських карт від клієнтів), але люб’язно підготовила цікавий, корисний матеріал, та головне — безкоштовний матеріал для Вас. Для новачків — то просто як знахідка!
Кілька слів наостанок
Який би різновид бізнес-освіти ви не обрали, пам’ятайте, що головне в ній — власне бажання та мотивація. Жодні гроші, які ви заплатите за навчання, не закачають автоматично знання у вашу голову. Тому самоосвіта відіграє дуже важливу роль. Обирайте лише найкращих лекторів, не соромтеся ставити питання викладачам та спонукати до їх дискусії. Бізнес-освіта здатна розкрити перед вами такі горизонти, про які і мріяти не могли: власна успішна справа з нуля, вакансія в міжнародній компанії чи стрімкий кар’єрний ріст на Батьківщині.