5 захоплюючих фактів про публічні виступи, які сприятимуть вашій успішній промові

Сreative SMM поради

5 захоплюючих фактів про публічні виступи

Важливістю комунікації в нашому житті нікого не здивуєш. Ми постійно спілкуємось, передаємо та отримуємо інформацію. І це звично та зрозуміло. Лише один вид спілкування є одночасно і неймовірно важливим і надзвичайно складним. Це виступи перед публікою.

Пропоную вашій увазі декілька цікавих фактів, мета яких допомогти вам стати трошечки більш впевненими у такій штуці, як публічні виступи. Отже:

  1. Існує думка, що страх виступів за своєю потужністю другий після страху смерті. І коріння цього жаху заходить в глибину поколінь, в далекі часи, коли людина могла вижити лише у племені. Якщо, за якусь провину її відганяли від общини, це означало, що її обрікають на вірну смерть. Можливо, страх бути відштовхнутим аудиторією десь на дуже глибинному рівні перегукується із страхом вигнання з племені.
  2. Оратори діляться на дві категорії – одні, котрі визнають, що бояться публічних виступів, і інші, котрі брешуть, що не бояться. Відмінність хорошого оратора лише в тому, що він точно знає, як справитись із хвилюванням, і на це у нього йде лише декілька секунд. У той час як для людини, яка мало виступає перед аудиторією на це піде довше часу.
  3. Людина мислить образами. Для того, щоб ваш виступ був успішним, постарайтесь максимально використати цю особливість мозку. Наповніть виступ дієсловами дії, пов’язаними із зором. Наприклад: «уявіть собі», «як ви бачите», «подивіться на цю ситуації під таким кутом» та ін. Постарайтесь промовою увімкнути «внутрішній телевізор» слухачів.
  4. Звісно, увага аудиторії з часом втрачається. Чудово, якщо ваш виступ триває до 20 хв, як на конференції TED. Але, якщо доповідь чи промова триває довше, використовуйте інструменти для привернення уваги. Змінюйте інтонацію, темп мови, інтенсивність звуку. А також рухайтесь: проходжайте, наближайтесь та віддаляйтесь і жестикулюйте.
  5. Ну і на останок – факт із розряду секретиків супер виступуJ. Пам’ятайте, що під час виступу ви – Вожак. Навіть, якщо виступаєте перед своїм безпосереднім керівництвом. На момент вашого виступу – ви головний. І, якщо так налаштуєтесь – аудиторія це відчує, і тоді все вдасться і Ваша промова буде неймовірною.

Це лише вершина айсбергу цікавого, потрібного та корисного про ораторську майстерність. Перед вами те поле, яке можна удобрювати вічно.

Автор статті Галина Блашків.

Автор статті

author thumbnail image
Marta Pasternak (#MartaPasternak)
- автор блогу Creative SMM;⠀­ - засновниця креативної спільноти #CreativeSMM;⠀­ - фахівець-практик з SMM/SEO 8+ років;⠀­ - викладач практичного курсу #SMM_на_100%.⠀
error: Контент захищено!