Який інтернет може працювати під час відключення електроенергії?

Сreative SMM поради

Аварійні та стабілізаційні відключення світла, з якими довелось зіткнутися українцям створюють незручності як в побуті, так і на роботі. Особливо від них страждають підприємці, адже електрики нема — процеси стоять. Звичайно для невеликих торгових точок на час відключення може бути достатньо мобільної мережі, однак для виробництв та офісних центрів потужностей LTE замало. 

AD_4nXdTOczgdqjtw3-6mXh-IW8IBSXvaj3zg3rygXPWR4x_7I_JfAnAcZYqn2RLED5Lm6cla2d7jlnH2JfaqXA8jnNJ5bO_mAM4TayPUaeUTbNQyIaJ_AsTBV3EHG0qNnew5d57LLUu1zhbqrAKdb6TCXGh3QhR?key=CHIfRDIdeHsy-Xl2bkJcoQ

Саме тому Київстар пропонує підключення технології Gigabit Passive Optical Network (GPON), яка надає інтернет без світла для бізнесу. Розглянемо, як вона працює та в чому основні переваги.

Технологія GPON — що це?

Це один з видів реалізації оптоволоконної лінії. Її характерна особливість — відсутність активного обладнання між провайдером та абонентом яке потребувало б постійної наявності електроенергії, тому GPON може працювати без світла. 

Основні складові пасивної оптичної мережі — це:

  1. Оптичний лінійний термінал (OLT) — пристрій, що встановлено у центральному офіс провайдера. Він підключений до оптоволоконної мережі та розподіляє сигнал до кінцевих користувачів. Для підтримання безперервної роботи термінала, його під’єднано до дизельного генератора.
  2. Пасивні оптичні розгалужувачі (splitters) — розміщені на маршруті від OLT до користувачів, вони ділять один оптичний сигнал на кілька потоків без використання активного живлення. Максимальна дальність передачі — до 15 км. 
  3. Абонентський термінал (ONU) — встановлюється у будівлі клієнта та перетворює оптичний сигнал в електричний. Далі інтернет розповсюджується та підключається до техніки за допомогою класичних мідних дротів. 

Якщо підприємець забезпечив безперебійне постачання електроенергії до свого обладнання, він може використовувати інтернет GPON навіть під час повного блек-ауту. 

Особливості Gigabit Passive Optical Network 

AD_4nXc9bekS9xjSdtx2tLtv-9qhbJoDtHIss5hLW1COjDX_8_f7L6Yus7dcDuqY87LSWi4Fh5JIoMuBHQnSs20KbkBUPSm3rxDYR7VPKWbQfMbKTt-1xl8fQ2TzS4W-HWeOaB8ikxaEvhyhRyzQIb1k69Vw9CYT?key=CHIfRDIdeHsy-Xl2bkJcoQ

Технологія GPON має певні переваги, завдяки яким її популярність стрімко зростає. Зокрема:

  1. Енергонезалежність — завдяки відсутності активних елементів, що потребують живлення на шляху між терміналами провайдера та клієнта, інтернет доступний цілодобово навіть під час екстрених чи планових відключень. Звісно, за наявності генератора для роботи техніки.
  2. Стійкість до зовнішніх факторів — оптоволоконна лінія стійка до впливу погоди, радіохвиль тощо. Користувач отримує стабільну швидкість інтернету навіть під час негоди.
  3. Захист від зловмисників — інформацію, що передається оптичним волокном складніше перехопити чи пошкодити, тому конфіденційна інформація компанії надійно захищена.
  4. Виділена лінія зв’язку — пропускна здатність каналу завжди матиме від 20 Мбіт/с до 500 Мбіт/с.
  5. Оперативне підключення — за наявності оптичної інфраструктури, технічні фахівці Київстар під’єднають ваше приміщення в мінімальні терміни. 

Використання пасивної оптоволоконної лінії дозволить скоротити простої через відключення. Таким чином бізнес не втратить клієнтів, працівників та прибуток.

Автор статті

author thumbnail image
Marta Pasternak (#MartaPasternak)
- автор блогу Creative SMM;⠀­ - засновниця креативної спільноти #CreativeSMM;⠀­ - фахівець-практик з SMM/SEO 8+ років;⠀­ - викладач практичного курсу #SMM_на_100%.⠀
error: Контент захищено!